Noc Spadających Gwiazd

Kolejna edycja Nocy Spadających Gwiazd przed nami!

W tym roku mamy dla Was:

17:00 – Warsztaty “Nie z tej Ziemi”, czyli twórcze rękodzieło z Magdą z pracowni TUsz i wiatr / rękodzieło • starocie. Magda szykuje dla Was kosmiczne witrażyki.

Uwaga! Mamy limit miejsc. Jeśli chcecie się zapisać, wyślijcie nam maila z informacjami: imię i nazwisko, nr kontaktowy. Adres: stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com

19:00 – Wernisaż zdjęć Drogi Mlecznej i głębokiego nieba autorstwa Marzena Rogozińska, której zeszłoroczne zdjęcie zostało wyróżnione przez NASA. Astrofotografka opowie o swojej pracy, zdjęciach i obserwacji nieba.

A po zmroku?

Będziecie mogli poznać naszego Pegaza. To progresywna instalacja inspirowana gwiazdozbiorem Pegaza. Dlaczego progresywna? Ponieważ z roku na rok, dzięki dokładanym marzeniom snutym podczas wypatrywania spadających gwiazd, nabiera ona nowego kształtu. Jedno skrzydło to marzenia osobiste, a drugie – marzenia dla świata. Dołóżcie swoje!

Będziemy obserwować niebo i perseidy. Czy to się uda? Czy w mieście jest to możliwe? Owszem! Będzie to też dobra okazja do rozmów o zanieczyszczeniu światłem i… rozmów w ogóle 🙂 To najbardziej nieformalna i wychillowana część wydarzenia. Niczego nie oczekujemy, niczego nie narzucamy, można siedzieć i gapić się w niebo 😉

Przyjdźcie, wypatrujcie z nami spadających gwiazd i zostawcie w naszym gwiazdozbiorze swoje marzenie.

Przyjdźcie pomarzyć!

Wydarzenie jest bezpłatne.

Na warsztaty obowiązują zapisy: stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com

W przypadku złej pogody obserwacja nieba nie odbędzie się.

LINK do wydarzenia