Noc Spadających Gwiazd / EKSPLOZJA

Kolejna edycja Nocy Spadających Gwiazd przed nami!

W tym roku temat przewodni to EKSPLOZJA!

Mamy mamy dla Was:
– 18:00 – Warsztaty “Nie z tej Ziemi”, czyli twórcze rękodzieło z Magdą z pracowni Tusz i Wiatr. Magda szykuje dla Was niespodziankę. Szczegóły zdradzimy niebawem!
Uwaga! Mamy limit miejsc. Jeśli chcecie się zapisać, wyślijcie nam maila z informacjami: imię i nazwisko, nr kontaktowy. Adres: stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com

– 20:00 – Totalną eksplozję, czyli performatywne malowanie ciał przez Martynę Kądzielę, znaną także jako Muerta, czyli tatuażystkę, która w tym dniu będzie świętować otwarcie swojej pracowni Beztusz. Malowanie będzie połączone z ekspresją twórczą oraz pląsami do dźwięków serwowanych przez Kicó, a zakończy się finiszem w postaci prezentacji instalacji świetlnej i wybuchowej niespodzianki przygotowanej wspólnie z Muertą.
Dołącz do performance’u! Wyślij zgłoszenie: https://tiny.pl/c9mwd

– Przybędzie także nasz Pegaz, czyli progresywna instalacja inspirowana gwiazdozbiorem Pegaza. Dlaczego progresywna? Ponieważ z roku na rok, dzięki dokładanym marzeniom snutym podczas wypatrywania spadających gwiazd, nabiera ona nowego kształtu. Jedno skrzydło to marzenia osobiste, a drugie – marzenia dla świata. Dołóżcie swoje!

– Będziemy obserwować niebo i perseidy. Czy to się uda? Czy w mieście jest to możliwe? Owszem! Będzie to też dobra okazja do rozmów o zanieczyszczeniu światłem i… rozmów w ogóle 🙂 To najbardziej nieformalna i wychillowana część wydarzenia. Niczego nie oczekujemy, niczego nie narzucamy, można siedzieć i gapić się w niebo 😉

Przyjdźcie, dajcie ponieść się eksplozji, wypatrujcie z nami spadających gwiazd i zostawcie w naszym gwiazdozbiorze swoje marzenie.

Przyjdźcie pomarzyć!
I EKSPLODOWAĆ!

_ _ _

Wydarzenie jest bezpłatne.
Na warsztaty obowiązują zapisy: stowarzyszenie.manuffaktura@gmail.com
W przypadku złej pogody obserwacja nieba nie odbędzie się.

_ _ _

Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Bytom.