FUNDACJA INICJATYWA

Mówią i piszą, że wszyscy są u nich mile widziani. I, choć brzmi to jak frazes, to rzeczywiście udaje im się o to dbać.

Nie jesteśmy jak urzędy, gdzie ludzie są odsyłani od pokoju do pokoju. Chcemy, żeby każdy, kto szuka pomocy, ją znalazł – mówi Paweł Lipiński, specjalista od reintegracji, “prawa ręka wszystkich pracowników oraz uczestników projektów”.

Kim są? Pełny opis można znaleźć na ich stronie internetowej TU.
Chcą być wsparciem dla mieszkańców oraz 3. sektora w Bytomiu. Sami o sobie mówią, że są zgranym zespołem, w którym pracownicy się uzupełniają, pomagają sobie, inspirują się nawzajem, a przy tym wszystkim lubią się i dbają, żeby praca była dla nich przyjemnością.

Fundacja Inicjatywa to specjaliści z różnych dziedzin. Mają wiedzę i umiejętności, które pozwalają każdej osobie dokładać cegiełkę do projektów i działań. Przy okazji są w stałym procesie intensywnego samokształcenia.

Każdy dzień jest przyjemny – mówi Michalina Gajda, dyrektor fundacji. – Nie ma między nami rywalizacji. Nadajemy na tych samych falach.

Współpracują z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, prowadzili punkt informacyjny dla obszaru rewitalizacji, w partnerstwie zrealizowali projekt “BY-PAS” oraz “Twoje życie – Twój wybór”. Aktualnie realizują dwa projekty, które oferują wsparcie dla mieszkańców Śródmieścia, Rozbarku i Bobrka.

Poza projektami, Fundacja Inicjatywa to po prostu miejsce, do którego ciągle ktoś przychodzi.

W ciągu ferii organizowaliśmy zajęcia dla dzieci. Czasem ktoś po prostu wchodzi, bo chce spytać, co robimy albo szuka rozwiązania swojego problemu. Wpadają też sąsiedzi – na kawę, porozmawiać.

Więcej o aktualnym projekcie “Program Aktywności Lokalnej – Godna Starość” przeczytacie TU.

A o projekcie “Program Aktywności Lokalnej – Śródmieście” przeczytacie TU.

Zdjęcia pochodzą ze strony Fundacji Inicjatywa.