Happening #parkowelove

Piknik w centrum miasta? Oczywiście! Tym bardziej, jeśli tak jak w Bytomiu, w centrum znajduje się ponad 40 hektarów zabytkowego parku.

W samo południe wystartowały strefy warsztatowe, gdzie można było samodzielnie zrobić przypinki, magnesy oraz plecaki, przygotować własny hashtag i zrobić sobie z nim natychmiastowe zdjęcie, wykonać naturalne dekoracje, przygotować zielony koktajl oraz zabrać ze sobą samodzielnie przygotowaną sadzonkę groszku, lawendy lub świerku.

Można było także dołączyć do warsztatów tworzenia parkowego drogowskazu, który był zwieńczeniem odbywającej się podczas tego popołudnia inauguracji Polany Piknikowej.

Dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną, przygotowano strefę oldschoolowych zabaw ruchowych. Odbyła się również joga dla całych rodzin.

Na maluchy czekała osobna strefa chilloutu z kolorowankami wielkoformatowymi, a bytomski botanik Łukasz Fuglewicz opowiadał bajki o parku.

Atmosferze pikniku sprzyjały strefy chilloutu, gdzie na uczestników czekały leżaki i hamaki oraz strefa gastro, gdzie można było kupić przysmaki przygotowane przez Zelter, Mobilnego Kucharza, Madam Switz oraz Rybnickie Lody Rzemieślnicze.

Na zakończenie happeningu zagrał Silesian Brass Quarter.

Reakcje mieszkańców:

Było pięknie!!! I już pytamy kiedy następny Piknik <3

Było bosko!!! Cudownie zorganizowane, wspaniały relaks, wyśmienite eko jedzenie palce lizać, extra warsztaty dla dzieci na 1000 możliwości no i na końcu istna wisienka na torcie w postaci ABSOLUTNIE WYJĄTKOWEGO koncertu kwartetu jazzowego!!!! DZIĘKUJEMY I PROSIMY O WIĘCEJ!!! ❤PARKOWELOVE❤

Było fantastycznie, jestem pod ogromnym wrażeniem!!! Wszystko pięknie zorganizowane, zadbaliście o małych i dużych ❤❤❤ CHCEMY WIECEJ!!!

Do tej pory jeździłam do sąsiedniego miasta na tzw. Śniadanie na Trwawie, a tu w moim mieście taka super impreza!

Było super szczególnie dla dzieci, dziekujemy

Dzieciaki wróciły megazadowolone 😊 brawo. Czekamy na śniadania na trawie.

Wszystko wyszło cudownie! Fantastyczna atmosfera, rewelacyjne warsztaty, świetna organizacja!!czekamy z niecierpliwością na kolejne parkowelove i jemu podobne😊😊😊

Bylo super! Tarta z szynka,serem brie i szparagami oraz biala herbata z imbirem posmakowala nawet naszemu 2,5 latkowi. Loda z Rzemieslniczych lodow z Rybnika tez mi zjadl 😀

To była naprawdę fajna impreza! Bardzo przyjemna i świetnie zorganizowana ❤

Bytom dzięki wam zrobił wielki łyk świeżego powietrza, a po tym zawsze kręci się w głowie i chce się więcej! Cudownie!

Świetna impreza, było cudownie😍 Gratuluje doskonałej organizacji👍 I mam nadzieję ogromną, że urodzi się z tego coś cyklicznego🙏

Fantastycznie zoragnizowane. To czekamy na takie coś co tydzień 😀 Pani z kwartetu mega wokal 😀

Gratulacje za przygotowanie bardzo dobrej imprezy.

 I moje skromne BRAWO WY😍przy tym ogromie pięknych słów.

Impreza zorganizowana była przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej we współpracy ze stowarzyszeniem MYbytomianie oraz nas, czyli Stowarzyszenie Manuffaktura. Miała na celu promocję projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”.

Zdjęcia zrobiła Agnieszka Czichy.

Autorką głównego zdjęcia jest Daga Julia Ka.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.