#parkowelove – happening

#parkowelove czyli co łączy stuletnie dęby i Instagram? Dowiedz się tego podczas energetycznego happeningu dla dzieci, młodzieży i dla każdego! Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już 29 czerwca w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu. Wstęp bezpłatny!

W trakcie imprezy odbędzie się oficjalna inauguracja Polany Piknikowej zlokalizowanej tuż obok Amfiteatru i siedziby MZZiGK. Przynieście koce, kosze pełne smakołyków i zróbmy razem wyjątkowy bytomski piknik. LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

Czekać będą na Was strefy warsztatowe, gdzie będziecie mogli odprężyć się podczas przygotowywania własnych sadzonek, robienia przypinek, magnesów, plecaków i wyrobów z drewna.

Mało? Gotowi na oldschoolową strefę ruchową? Włóżcie wygodne buty, bo czeka na Was stos gum do skakania, ringo, paletek, hula hop, skakanek… A tuż obok joga dla dzieci.

Dla spragnionych odpoczynku przygotowana będzie strefa chilloutu. Jedzenie, leżaki i hamaki… Zrobicie też własny zielony koktajl! Dla dzieci kolorowanki wielkoformatowe i bajki o parku.
Na wszystkich instafanów czekać będzie specjalna strefa instax, w której będzie można zrobić natychmiastowe zdjęcie z własnoręcznie przygotowanym hashtagiem! Do tego dla chętnych instagramowy konkurs selfie!
A to jeszcze nie wszystko…

Na finał szykujemy energetyczną bombę koncertową czyli Silesian Brass Quartet!

Bez opłat, bez ograniczeń wiekowych!
Warunek nadrzędny – w zgodzie z naturą!
#parkowelove

Harmonogram:

STREFA WARSZTATÓW EKO ♻ 🎨 🌻 🌱
OD 12.00:
🍃 naturalne dekoracje
🍃 gadżety DIY – magnesy, przypinki, plecaki (Stowarzyszenie Majstersztyk, Sorry za Plastic – warsztatownia)
🍃 sadzonki (Manuffaktura)
🍃 zielone koktajle (Mobilny Kucharz)

STREFA FOTO 📷
OD 12.00:
🍃 zdjęcia instax
🍃 instagramowy konkurs selfie

STREFA CHILLOUT ⛱🍦🧚‍♀️
OD 12.00:
🍃 polana piknikowa
🍃 hamaki, leżaki i koce
🍃 smakołyki
🍃 chillout dla malucha: kolorowanki wielkoformatowe, opowiadanie bajek o parku

STREFA RUCHU 🏸🧘‍♀️🤸‍♂️
OD 12.00
🍃 gry i zabawy
OD 14.00
🍃 joga dla całej rodziny (Yoga Balance)

KONCERT 🎼🎷🎺
OD 15.00 DO 16.00
🍃 Silesian Brass Quartet

Organizatorem happeningu jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu we współpracy z bytomskimi stowarzyszeniami: MYbytomianie i Manuffaktura.

Wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II – Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. – poprawa jakości środowiska miejskiego.